LP2950CDTX-3.3/NOPB
DigiKeys varenummer
LP2950CDTX-3.3/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
LP2950CDTX-3.3/NOPBCT-ND - Afskåret tape (CT)
LP2950CDTX-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LP2950CDTX-3.3/NOPB
Beskrivelse
IC REG LINEAR 3.3V 100MA TO252-3
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 100mA TO-252-3
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LP2950CDTX-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
120 µA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Strøm - Forsyning (maks.)
14 mA
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur, Kortslutning
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-252-3, DPAK (2 ledere + tab), SC-63
Spænding - Input (maks.)
30V
Leverandørs enhedspakning
TO-252-3
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
0,6V @ 100mA