LM43603QPWPRQ1
DigiKeys varenummer
296-42122-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-42122-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-42122-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LM43603QPWPRQ1
Beskrivelse
IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Justerbar 1V 1 Output 3A 16-PowerTSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
EDA/CAD-modeller
LM43603QPWPRQ1 Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Output (min./fast)
Mfr
Spænding - Output (maks.)
28V
Serie
Digi-Reel®
Frekvens - Switching
200kHz – 2,2MHz
Varestatus
Ikke til nye design
Synkron ensretter
Ja
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Outputkonfiguration
Positiv
Klasse
Automotive
Topologi
Kvalifikation
AEC-Q100
Overflademontering
Antal output
1
Pakke/hus
Spænding - Input (min.)
3,5V
Leverandørs enhedspakning
16-HTSSOP
Spænding - Input (maks.)
36V