LM43603PWPR
DigiKeys varenummer
296-44477-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-44477-1-ND - Afskåret tape (CT)
296-44477-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LM43603PWPR
Beskrivelse
IC REG BUCK ADJ 3A 16HTSSOP
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Buck Koblingsregulator IC Positiv Justerbar 1V 1 Output 3A 16-PowerTSSOP (0,173", 4,40mm bredde)
EDA/CAD-modeller
LM43603PWPR Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Spænding - Input (maks.)
36V
Mfr
Spænding - Output (min./fast)
Serie
Spænding - Output (maks.)
28V
Varestatus
Aktiv
Frekvens - Switching
200kHz – 2,2MHz
Funktion
Nedtransformering (step-down)
Synkron ensretter
Ja
Outputkonfiguration
Positiv
Driftstemperatur
-40°C – 125°C (TJ)
Topologi
Pakke/hus
Antal output
1
Leverandørs enhedspakning
16-HTSSOP
Spænding - Input (min.)
3,5V