LM185H-2.5/NOPB
DigiKeys varenummer
296-37631-ND
Producenter
Producentens varenummer
LM185H-2.5/NOPB
Beskrivelse
IC VREF SHUNT 1.5% TO2
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Shunt Spændingsreference IC ±1,5% TO-2
EDA/CAD-modeller
LM185H-2.5/NOPB Modeller
Temperaturkoefficient
150ppm/°C
Producenter
Texas Instruments
Støj - 10Hz til 10kHz
120µVrms
Emballage
Bulk
Strøm - Katode
20 µA
Driftstemperatur
-55°C – 125°C (TA)
Referencetype
Shunt
Monteringstype
Hulmontering
Udgangstype
Fast
Pakke/hus
TO-46-2 metalindkapsling
Spænding - Output (min./fast)
2,5V
Leverandørs enhedspakning
TO-2
Strøm - Output
20 mA
Grundlæggende varenummer
Tolerance
±1,5%