LM1117MPX-3.3/NOPB er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
Texas Instruments
På lager: 895
Datablad
Similar
Texas Instruments
På lager: 1.650
Datablad
På lager: 0
Direkte
onsemi
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Rohm Semiconductor
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 800mA SOT-223-4
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
LM1117MPX-3.3/NOPB
DigiKeys varenummer
LM1117MPX-3.3/NOPBTR-ND - Tape & Reel (TR)
LM1117MPX-3.3/NOPBCT-ND - Afskåret tape (CT)
LM1117MPX-3.3/NOPBDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
LM1117MPX-3.3/NOPB
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
LM1117MPX-3.3/NOPB Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
5 mA
Serie
Strøm - Forsyning (maks.)
10 mA
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
75dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Input (maks.)
15V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-4
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
1,2V @ 800mA