TLV1117-33CDCYG3
DigiKeys varenummer
296-50648-ND
Producenter
Producentens varenummer
TLV1117-33CDCYG3
Beskrivelse
IC REG LIN 3.3V 800MA SOT-223-4
Producentens standard leveringstid
6 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
PMIC – Spændingsregulatorer – Lineære Positiv Fast 1 Output 800mA SOT-223-4
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
TLV1117-33CDCYG3 Modeller
Kategori
Strøm - Output
Mfr
Strøm - Hvilestrøm (Iq)
10 mA
Emballage
Rør
PSRR
75dB (120Hz)
Varestatus
Aktiv
Beskyttelsesfunktioner
Overstrøm, Overtemperatur
Outputkonfiguration
Driftstemperatur
0°C – 125°C
Udgangstype
Monteringstype
Overflademontering
Antal regulatorer
1
Pakke/hus
TO-261-4, TO-261AA
Spænding - Input (maks.)
15V
Leverandørs enhedspakning
SOT-223-4
Spænding - Output (min./fast)
3,3V
Grundlæggende varenummer
Spændingsdropout (maks.)
1,3V @ 800mA