RLP73N1JR16JTD
DigiKeys varenummer
A109763TR-ND - Tape & Reel (TR)
A109763CT-ND - Afskåret tape (CT)
A109763DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RLP73N1JR16JTD
Beskrivelse
RES 0.16 OHM 5% 1/8W 0603
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
160 mOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RLP73N1JR16JTD Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)