RCWE0603R160FKEA
DigiKeys varenummer
RCWE.16CTR-ND - Tape & Reel (TR)
RCWE.16CCT-ND - Afskåret tape (CT)
RCWE.16CDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RCWE0603R160FKEA
Beskrivelse
RES 0.16 OHM 1% 1/5W 0603
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
160 mOhms ±1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Automotive AEC-Q200, Strømregistrering, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RCWE0603R160FKEA Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,033" B (1,60mm x 0,85mm)
Effekt (Watt)
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)