YFF21PC1A475MT000N
DigiKeys varenummer
445-YFF21PC1A475MT000NTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF21PC1A475MT000NCT-ND - Afskåret tape (CT)
445-YFF21PC1A475MT000NDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
YFF21PC1A475MT000N
Beskrivelse
CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 10V 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4.7 µF Gennemføringskondensatorer 10V 3 A 12mOhm 0805 (2012 metrisk), 4 PC Pad
Kategori
Strøm
3 A
Producenter
TDK
DC-modstand (DCR) (maks.)
12mOhm
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Indsættelsestab
40dB @ 200kHz – 1GHz
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk), 4 PC Pad
Kapacitans
4.7 µF
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
±20%
Højde (maks.)
0,039" (1,00mm)
Spænding - Nominel
10V