FK18X5R1C474KN020
DigiKeys varenummer
445-8408-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK18X5R1C474KN020
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 16V X5R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X5R Radial
EDA/CAD-modeller
FK18X5R1C474KN020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)