FK18X7R1E474KR020
DigiKeys varenummer
445-8425-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK18X7R1E474KR020
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FK18X7R1E474KR020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)