FK18C0G1H680JN020
DigiKeys varenummer
445-FK18C0G1H680JN020-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK18C0G1H680JN020
Beskrivelse
CAP CER 68PF 50V C0G RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA/CAD-modeller
FK18C0G1H680JN020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±5%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)