FK16X7R1E225KN020
DigiKeys varenummer
445-5333-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK16X7R1E225KN020
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 25V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X7R Radial
EDA/CAD-modeller
FK16X7R1E225KN020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)