FK16X5R1E225KN020
DigiKeys varenummer
445-8344-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK16X5R1E225KN020
Beskrivelse
CAP CER 2.2UF 25V X5R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2.2 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X5R Radial
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
FK16X5R1E225KN020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)