FK11X7S1H685KR006 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 152
Datablad
6.8 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7S Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FK11X7S1H685KR006
DigiKeys varenummer
FK11X7S1H685KR006-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FK11X7S1H685KR006
Beskrivelse
CAP CER 6.8UF 50V X7S RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
FK11X7S1H685KR006 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Tape & Box (TB)
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)