FG11X7S1H685KRT06
DigiKeys varenummer
445-173119-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173119-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG11X7S1H685KRT06
Beskrivelse
CAP CER 6.8UF 50V X7S RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF ±10% 50V Keramiske kondensatorer X7S Radial
EDA/CAD-modeller
FG11X7S1H685KRT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)