FK11X7R2A155KR020 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 496
1.5 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FK11X7R2A155KR020
DigiKeys varenummer
445-8267-ND
Producenter
Producentens varenummer
FK11X7R2A155KR020
Beskrivelse
CAP CER 1.5UF 100V X7R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FK11X7R2A155KR020 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)