FG11X7R2A155KRT00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
På lager: 496
Parametrisk ækvivalent
Parametrisk ækvivalent
1.5 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FG11X7R2A155KRT00
DigiKeys varenummer
FG11X7R2A155KRT00-ND
Producenter
Producentens varenummer
FG11X7R2A155KRT00
Beskrivelse
CAP CER 1.5UF 100V X7R RADIAL
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FG11X7R2A155KRT00 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Mfr
Applikationer
Serie
Monteringstype
Emballage
Bulk
Pakke/hus
Radial
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)