FA26X8R1E474KNU00 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
TDK
På lager: 0
Datablad
Similar
TDK
På lager: 347
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 1.286
0.47 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X8R Radial
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
FA26X8R1E474KNU00
DigiKeys varenummer
FA26X8R1E474KNU00-ND
Producenter
Producentens varenummer
FA26X8R1E474KNU00
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 25V X8RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
FA26X8R1E474KNU00 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Mfr
Klassificeringer
AEC-Q200
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Monteringstype
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
Radial
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,138" B (5,50mm x 3,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,236" (6,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C