FA20X8R2A474KRU00
DigiKeys varenummer
445-FA20X8R2A474KRU00-ND
Producenter
Producentens varenummer
FA20X8R2A474KRU00
Beskrivelse
CAP CER 0.47UF 100V X8RADIAL
Detaljeret beskrivelse
0.47 µF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X8R Radial
EDA/CAD-modeller
FA20X8R2A474KRU00 Modeller
Funktioner
Høj temperatur
Emballage
Bulk
Størrelse/dimension
0,217" L x 0,157" B (5,50mm x 4,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Spænding - Nominel
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Temperaturkoefficient
Lederudformning
Formede ledere - bøjet
Driftstemperatur
-55°C – 150°C