CGJ5C2C0G1H103J060AA | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | CGJ5C2C0G1H103J060AA |
Beskrivelse | CAP CER 10000PF 50V C0G 1206 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 10000 pF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 1206 (3216 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | CGJ5C2C0G1H103J060AA Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Klassificeringer AEC-Q200 |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) | Applikationer |
Varestatus Forældet | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 1206 (3216 metrisk) |
Tolerance ±5% | Størrelse/dimension 0,126" L x 0,063" B (3,20mm x 1,60mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,030" (0,75mm) |