CGJ4J2X7R1C105K125AA
DigiKeys varenummer
445-8189-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8189-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CGJ4J2X7R1C105K125AA
Beskrivelse
CAP CER 1UF 16V X7R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1 µF ±10% 16V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
CGJ4J2X7R1C105K125AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)