CGJ4J2C0G1H333J125AA
DigiKeys varenummer
445-8162-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8162-1-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
CGJ4J2C0G1H333J125AA
Beskrivelse
CAP CER 0.033UF 50V C0G 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
0.033 µF ±5% 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0805 (2012 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CGJ4J2C0G1H333J125AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Applikationer
Varestatus
Forældet
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±5%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,057" (1,45mm)