C2012X7R2A103K085AM | |
|---|---|
Producenter | |
Producentens varenummer | C2012X7R2A103K085AM |
Beskrivelse | CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | 10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk) |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | C2012X7R2A103K085AM Modeller |
Kategori | Temperaturkoefficient |
Mfr | Driftstemperatur -55°C – 125°C |
Serie | Funktioner Åben tilstand |
Emballage Tape & Reel (TR) Afskåret tape (CT) Digi-Reel® | Applikationer |
Varestatus Ikke til nye design | Monteringstype |
Kapacitans | Pakke/hus 0805 (2012 metrisk) |
Tolerance ±10% | Størrelse/dimension 0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm) |
Spænding - Nominel | Tykkelse (maks.) 0,037" (0,95mm) |