C2012X7R2A103K085AM
DigiKeys varenummer
445-6052-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6052-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-6052-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C2012X7R2A103K085AM
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0805 (2012 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C2012X7R2A103K085AM Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Åben tilstand
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,037" (0,95mm)