C1608X7R2A103M080AA
DigiKeys varenummer
445-1305-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1305-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-1305-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1608X7R2A103M080AA
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±20% 100V Keramiske kondensatorer X7R 0603 (1608 metrisk)
EDA/CAD-modeller
C1608X7R2A103M080AA Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
±20%
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)