C1608C0G2A103K080AC
DigiKeys varenummer
445-172666-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172666-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-172666-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
C1608C0G2A103K080AC
Beskrivelse
CAP CER 10000PF 100V NP0 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10000 pF ±10% 100V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0603 (1608 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
C1608C0G2A103K080AC Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Funktioner
Lavt ESL
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Ikke til nye design
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Tolerance
±10%
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,035" (0,90mm)