HQA24120W480V-007-S
DigiKeys varenummer
285-2655-ND
Producenter
Producentens varenummer
HQA24120W480V-007-S
Beskrivelse
DC DC CONVERTER 48V 120W
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Isoleret modul DC-DC-omformere 1 Output 48V 2,5A 18V - 40V Indgang
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
HQA24120W480V-007-S Modeller
Kategori
Spænding - Isolering
2.25 kV
Mfr
Applikationer
ITE (kommerciel)
Serie
Funktioner
Fjernbetjent til/fra, OCP, OVP
Emballage
Bakke
Driftstemperatur
-40°C – 115°C
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
91,5%
Type
Isoleret modul
Monteringstype
Hulmontering
Antal output
1
Pakke/hus
Quarter brick
Spænding - Input (min.)
18V
Størrelse/dimension
2,39" L x 2,20" B x 0,50" H (60,6mm x 55,9mm x 12,7mm)
Spænding - Input (maks.)
40V
Styringsfunktioner
Aktivér, Aktiv lav
Spænding - Output 1
Godkendelsesagentur
CE
Strøm - Output (maks.)
2,5A
Grundlæggende varenummer
Effekt (Watt)
120 W