FXP830.24.0100B
DigiKeys varenummer
931-1318-ND
Producenter
Producentens varenummer
FXP830.24.0100B
Beskrivelse
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Detaljeret beskrivelse
2,4GHz, 5,4GHz Bluetooth, Wi-Fi Fladt patch RF-antenner 2,4GHz – 2,5GHz, 4,9GHz – 5,8GHz 2,6dBi, 5dBi I-PEX MHF4L Selvklæbende
EDA/CAD-modeller
FXP830.24.0100B Modeller
Kategori
Antal bånd
2
Gain
2,6dBi, 5dBi
Serie
Effekt - Maks.
2 W
Funktioner
Kabel - 100mm
Terminering
I-PEX MHF4L
RF-familie/standard
Bluetooth, Wi-fi
Frekvensgruppe
UHF (2GHz – 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Højde (maks.)
0,004" (0,10mm)
Frekvens (center/bånd)
2,4GHz, 5,4GHz
Applikationer
Bluetooth, Wi-Fi
Frekvensområde
2,4GHz – 2,5GHz, 4,9GHz – 5,8GHz