FG18X5R1E685KRT06
DigiKeys varenummer
445-173256-1-ND - Afskåret tape (CT)
445-173256-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
FG18X5R1E685KRT06
Beskrivelse
CAP CER 6.8UF 25V X5R RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6.8 µF ±10% 25V Keramiske kondensatorer X5R Radial
EDA/CAD-modeller
FG18X5R1E685KRT06 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 85°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Varestatus
Ikke til nye design
Størrelse/dimension
0,157" L x 0,098" B (4,00mm x 2,50mm)
Kapacitans
Højde - Monteret (maks.)
0,217" (5,50mm)
Tolerance
±10%
Lederafstand
0,098" (2,50mm)