MCASU105SCG1R2CFNA01
DigiKeys varenummer
587-MCASU105SCG1R2CFNA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
587-MCASU105SCG1R2CFNA01CT-ND - Afskåret tape (CT)
587-MCASU105SCG1R2CFNA01DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
MCASU105SCG1R2CFNA01
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljeret beskrivelse
1.2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
EDA/CAD-modeller
MCASU105SCG1R2CFNA01 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)