AC0402CRNPO9BN1R2
DigiKeys varenummer
311-3046-2-ND - Tape & Reel (TR)
311-3046-1-ND - Afskåret tape (CT)
311-3046-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
AC0402CRNPO9BN1R2
Beskrivelse
CAP CER 1.2PF 50V C0G/NPO 0402
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 pF ±0,25pF 50V Keramiske kondensatorer C0G, NP0 0402 (1005 metrisk)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
AC0402CRNPO9BN1R2 Modeller
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Kapacitans
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Tolerance
±0,25pF
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Spænding - Nominel
Tykkelse (maks.)
0,022" (0,55mm)