RUA471M1HBK-1620S
DigiKeys varenummer
4403-RUA471M1HBK-1620S-ND
Producenter
Producentens varenummer
RUA471M1HBK-1620S
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 3000 timer @ 130°C
Driftstemperatur
-40°C – 130°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
689 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 130°C