UBY1K471MHL1TN
DigiKeys varenummer
493-17763-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-17763-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UBY1K471MHL1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 80V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
24 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 53mOhm @ 100kHz 3000 timer @ 135°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UBY1K471MHL1TN Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 135°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
1.07 A @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2.14 A @ 100 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
ESR (ækvivalent seriemodstand)
53mOhm @ 100kHz
Monteringstype
Levetid @ temp.
3000 timer @ 135°C