PREC040SBAN-M71RC
DigiKeys varenummer
S1112EC-40-ND
Producenter
Producentens varenummer
PREC040SBAN-M71RC
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,230" (5,84mm)
Emballage
Bulk
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,098" (2,50mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Tin
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Messing
Antal rækker
1
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT)
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Uafskærmet
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A pr. kontakt
Terminering
Loddemetal
Grundlæggende varenummer
Miljø- og eksportklassifikationer
Produktspørgsmål og svar
Flere ressourcer
På lager: 6.870
Kontroller for yderligere indgående lager
Bulk
Antal Enhedspris Udv. pris
Producenters standard pakke
Alternativ længde
CONN HEADER R/A 39POS 2.54MM
På lager: 0
CONN HEADER R/A 38POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 37POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 36POS 2.54MM
CONN HEADER R/A 35POS 2.54MM