PH2RA-40-UA
DigiKeys varenummer
2057-PH2RA-40-UA-ND
Producenter
Producentens varenummer
PH2RA-40-UA
Beskrivelse
CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering, Retvinklet 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PH2RA-40-UA Modeller
Kategori
Kontaktlængde - Kobling
0,235" (5,97mm)
Mfr
Kontaktlængde - Stift
0,120" (3,05mm)
Serie
Isoleringshøjde
0,197" (5,00mm)
Emballage
Bulk
Kontaktudformning
Kvadratisk
Varestatus
Aktiv
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Stikforbindelse type
Kontaktfinishs tykkelse - Kobling
Flash
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Stift
Guld
Afstand - Kobling
Kontaktmateriale
Messing
Antal positioner
Isoleringsmateriale
Polybutylen-terephthalat (PBT), Glasfyldt
Antal rækker
2
Driftstemperatur
-40°C – 105°C
Rækkeafstand - kobling
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Antal positioner belastet
Alle
Isoleringsfarve
Sort
Type
Strømklassificering (AMPS)
3A
Kappe
Uafskærmet
Spændingsklassifikation
250VAC