STS5DNF60L
DigiKeys varenummer
497-15672-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-15672-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-15672-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STS5DNF60L
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 60V 5A 8SOIC
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 60V 5A 2W Overflademontering 8-SOIC
EDA/CAD-modeller
STS5DNF60L Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Producenter
STMicroelectronics
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
15nC @ 4,5V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1030pF @ 25V
Digi-Reel®
Effekt - Maks.
2W
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Klasse
Automotive
Konfiguration
2 N-kanal (dobbelt)
Kvalifikation
AEC-Q101
FET-funktionalitet
Logikniveau-gate
Afladning til kildespænding (Vdss)
60V
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
5A
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
45mOhm @ 2A, 10V