STS4DNF60L
DigiKeys varenummer
497-3226-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-3226-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-3226-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STS4DNF60L
Beskrivelse
MOSFET 2N-CH 60V 4A 8SOIC
Producentens standard leveringstid
11 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
MOSFET'er – Arrays 60V 4A 2W Overflademontering 8-SOIC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STS4DNF60L Modeller
Produktegenskaber
Filtrer lignende produkter
Kategori
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
55mOhm @ 2A, 10V
Producenter
STMicroelectronics
Vgs(th) (maks.) @ Id
2,5V @ 250µA
Serie
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
15nC @ 4,5V
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1030pF @ 25V
Varestatus
Aktiv
Effekt - Maks.
2W
Teknologi
MOSFET (metaloxid)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Konfiguration
2 N-kanal (dobbelt)
Monteringstype
Overflademontering
FET-funktionalitet
Logikniveau-gate
Pakke/hus
8-SOIC (0,154", 3,90mm bredde)
Afladning til kildespænding (Vdss)
60V
Leverandørs enhedspakning
8-SOIC
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
4A