STPS61150CW
DigiKeys varenummer
497-3219-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
STPS61150CW
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOT 150V 30A TO247-3
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 150 V 30A Hulmontering TO-247-3
EDA/CAD-modeller
STPS61150CW Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
840 mV @ 30 A
Producenter
STMicroelectronics
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
20 µA @ 150 V
Driftstemperatur - Samling
175°C (maks.)
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Hulmontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-247-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
150 V
Leverandørs enhedspakning
TO-247-3
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
30A