STPS60SM200CW
DigiKeys varenummer
497-11453-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
STPS60SM200CW
Beskrivelse
DIODE ARR SCHOTT 200V 30A TO-247
Producentens standard leveringstid
45 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Diode-række 1-pars almindelig katode 200 V 30A Hulmontering TO-247-3
EDA/CAD-modeller
STPS60SM200CW Modeller
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
830 mV @ 30 A
Producenter
STMicroelectronics
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Emballage
Rør
Strøm - Lækstrøm @ Vr
50 µA @ 200 V
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 175°C
Diodekonfiguration
1-pars almindelig katode
Monteringstype
Hulmontering
Teknologi
Schottky
Pakke/hus
TO-247-3
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
200 V
Leverandørs enhedspakning
TO-247
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io) (pr. diode)
30A