STPS3L60SY
DigiKeys varenummer
497-12333-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-12333-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-12333-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STPS3L60SY
Beskrivelse
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMC
Detaljeret beskrivelse
Dioder 60 V 3A Overflademontering SMC
EDA/CAD-modeller
STPS3L60SY Modeller
Kategori
Hastighed
Hurtig genoprettelse =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Strøm - Lækstrøm @ Vr
55 µA @ 60 V
Serie
Klasse
Automotive
Leverandørs enhedspakning
SMC
Spænding - DC omvendt (Vr) (maks.)
60 V
Driftstemperatur - Samling
-40°C – 150°C
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
3A
Grundlæggende varenummer
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
700 mV @ 3 A