SMAJ33CA-Q
DigiKeys varenummer
SMAJ33CA-QTR-ND - Tape & Reel (TR)
SMAJ33CA-QCT-ND - Afskåret tape (CT)
SMAJ33CA-QDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
SMAJ33CA-Q
Beskrivelse
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC
Producentens standard leveringstid
29 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
53,3V Klemme 7,5A Ipp TVS – Dioder Overflademontering DO-214AC (SMA)
EDA/CAD-modeller
SMAJ33CA-Q Modeller
Kategori
Effekt - Peak-impuls
400W
Applikationer
Telekommunikation
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Klasse
Automotive
Type
Zener
Kvalifikation
AEC-Q101
Spænding - returspænding (Typ)
33V
Spænding - Nedbrud (min.)
36,7V
Leverandørs enhedspakning
Spænding - Clamping (maks.) @ Ipp
53,3V
Grundlæggende varenummer
Strøm - Peak impuls (10/1000µs)
7,5A