STM32L073CZU6
DigiKeys varenummer
497-STM32L073CZU6-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L073CZU6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 192KB FLSH 48UFQFPN
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 192KB (192K x 8) FLASH 48-UFQFPN (7x7)
EDA/CAD-modeller
STM32L073CZU6 Modeller
EEPROM størrelse
6K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 10x12b; D/A 2x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz