STM32L072CBY6TR
DigiKeys varenummer
STM32L072CBY6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
STM32L072CBY6TR
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 49WLCSP
Detaljeret beskrivelse
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 49-WLCSP (3,29x3,26)
EDA/CAD-modeller
STM32L072CBY6TR Modeller
EEPROM størrelse
6K x 8
Emballage
Tape & Reel (TR)
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,65V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 10x12b; D/A 2x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz