STM32L010RBT6 er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Similar
NXP USA Inc.
På lager: 2.085
Datablad
ARM® Cortex®-M0+ STM32L0 Mikrocontrollere IC 32-bit 32MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10)
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
64 LQFP
Getting Started with STM32 and Nucleo Part 1: Introduction to STM32CubeIDE and Blinky – Digi-Key
STM32L010RBT6
DigiKeys varenummer
497-19665-ND
Producenter
Producentens varenummer
STM32L010RBT6
Beskrivelse
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
STM32L010RBT6 Modeller
EEPROM størrelse
512 x 8
Emballage
Bakke
RAM-størrelse
20K x 8
Spænding - Forsyning (Vcc/Vdd)
1,8V – 3,6V
Datakonvertere
A/D 16x12b
Driftstemperatur
-40°C – 85°C (TA)
Hastighed
32MHz