STF10NM60N
DigiKeys varenummer
497-12564-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
STF10NM60N
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 10A TO220FP
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 10A (Tc) 25W (Tc) Hulmontering TO-220FP
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
STF10NM60N Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
19 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±25V
Emballage
Rør
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
540 pF @ 50 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
25W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Hulmontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Leverandørs enhedspakning
TO-220FP
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
550mOhm @ 4A, 10V