STD10NM60N
DigiKeys varenummer
497-10021-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10021-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-10021-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD10NM60N
Beskrivelse
MOSFET N-CH 600V 10A DPAK
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 600 V 10A (Tc) 70W (Tc) Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STD10NM60N Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
19 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±25V
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
540 pF @ 50 V
Effektspredning (maks.)
70W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Afladning til kildespænding (Vdss)
600 V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
550mOhm @ 4A, 10V