STD4NK100Z
DigiKeys varenummer
497-16035-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-16035-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-16035-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD4NK100Z
Beskrivelse
MOSFET N-CH 1000V 2.2A DPAK
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 1000 V 2,2A (Tc) 90W (Tc) Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STD4NK100Z Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
18 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±30V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
601 pF @ 25 V
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
90W (Tc)
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
1000 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
6,8Ohm @ 1,1A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
4,5V @ 50µA