STD17NF25
DigiKeys varenummer
497-7960-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-7960-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-7960-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD17NF25
Beskrivelse
MOSFET N-CH 250V 17A DPAK
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 250 V 17A (Tc) 90W (Tc) Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STD17NF25 Modeller
Kategori
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA
Mfr
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
29.5 nC @ 10 V
Serie
Vgs (maks.)
±20V
Digi-Reel®
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1000 pF @ 25 V
Varestatus
Aktiv
Effektspredning (maks.)
90W (Tc)
FET-type
Driftstemperatur
-55°C – 150°C (TJ)
Teknologi
Monteringstype
Overflademontering
Afladning til kildespænding (Vdss)
250 V
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Pakke/hus
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Grundlæggende varenummer
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
165mOhm @ 8,5A, 10V