STD18NF25
DigiKeys varenummer
497-10299-2-ND - Tape & Reel (TR)
497-10299-1-ND - Afskåret tape (CT)
497-10299-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
STD18NF25
Beskrivelse
MOSFET N-CH 250V 17A DPAK
Producentens standard leveringstid
16 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
N-kanal 250 V 17A (Tc) 110W (Tc) Overflademontering DPAK
EDA/CAD-modeller
STD18NF25 Modeller
Kategori
Gate-ladning (Qg) (maks.) @ Vgs
29.5 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (maks.)
±20V
Serie
Inputkapacitans (Ciss) (maks.) @ Vds
1000 pF @ 25 V
Digi-Reel®
Effektspredning (maks.)
110W (Tc)
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
FET-type
Klasse
Automotive
Teknologi
Kvalifikation
AEC-Q101
Afladning til kildespænding (Vdss)
250 V
Monteringstype
Overflademontering
Strøm - Kontinuerlig afladning (Id) @ 25°C
Leverandørs enhedspakning
DPAK
Drivspænding (maks. Rds til, min. Rds til)
10V
Pakke/hus
Rds on (maks.) @ Id, Vgs
165mOhm @ 8,5A, 10V
Grundlæggende varenummer
Vgs(th) (maks.) @ Id
4V @ 250µA